19 Eylül Gaziler Günü Etkinliklerle Kutlandı

       İlimizde 19 Eylül Gaziler Günü Anıtpark da düzenlenen kutlamayla başladı.

      Törene Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Garnizon ve Tugay Komutanı V. P. Albay Sabri SALDIROĞLU, Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ, İl Jandarma Komutanı J.Kd. Alb Nadir ÇELİK, Vali Yardımcısı Ahmet ATILKAN,İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan ERDOĞAN,Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü prof. Dr. Mustafa ALİŞARLI, İl Müdürümüz Bekir KOÇYİĞİT, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi üyeleri, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeleri ve diğer Daire Müdürleri katıldı.
      Tören Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesinin Atatürk Anıtına çelenklerini sunmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi Başkanı Sami YILDIZ günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi.
      Anıtpark’ta yapılan anma törenin ardından Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi ile Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ziyaret edildi.Ziyaret sonrası Gaziler ve Şehit Yakınları onuruna Turizm ve Otelcilik Uygulama Okulu bahçesinde yemek düzenlendi. Valimiz Sayın Aydın BARUŞ ve eşi Nagihan BARUŞ Hanımefendi ile birlikte yemeğe gelen Gazilerimiz ve Şehit Yakınlarımızın masalarını dolaşarak “Hoş geldiniz” dediler ve hal hatır sordular. Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Gaziler Günü munasebetiyle konuşmasını gerçekleştirdi.
      Yemeğin ardından Valimiz Sayın Aydın BARUŞ ve Protokolümüz Gazilerimizi evlerinde ziyaret bulunda ve ikindi namazında önce Yıldırım Beyazıd Camiinde ahirete intikal etmiş Gazilerimiz ve Şehitlerimiz için mevlütü şerif okutuldu.Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Sayın Bekir KOÇYİĞİT'in Gaziler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Yaşlılarımızdan Aşure İkramı