İl Müdürümüz Sayın Bekir KOÇYİĞİT'in Engelliler Haftası Mesajı

            Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, medeni toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak asla bir kusur olarak görülmemeli ve engelli bireylerimiz hiçbir zaman yaşama azmini yitirmemelidir.
            Zira Engelli olmak kişilerin tercihi değildir her insan bir engelli adayıdır. Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devletimizin en önemli hedeflerindendir. Devletimiz bu kapsamda sosyal devlet olmanın bir gereği olarak engellilerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak ve hayat standartlarını yükseltmek için yerinde ve hızlı çalışmalar yürütmektedir. Devletimiz bu kapsamda engelli çocukların eğitimleri, tedavileri için resmi ve özel eğitim kurumlarının açılmasına destek olmakta, ağır engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları ortamlarda yakınları tarafından bakılmaları için bakım ücreti ödemektedir.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın Alo 183 Aile, Kadın, Çocuk, Yaşlı ve Engelli Sosyal Destek Hattı ile şikâyetlerini iletebilmektedir.
             Ülkemizin en hassas ve önemli meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle,  Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı  bir ömür diliyorum.
Bekir KOÇYİĞİT
    İl Müdürü


Sonraki Sayfa: Göynük Belediye Başkanı Sayın Kemal KAZAN İl Müdürümüzü ziyaret etti

Önceki Sayfa : Engelli Bireylere İletişim Eğitim ve Korumalı İşyeri Çalışmaları İşbirliği Protokolü İmzalandı